Oprava betonových podlah

Beton je velmi známý stavební materiál.  Taková podlaha má mnoho výhod, včetně nízkých nákladů na stavební materiál a práci, délky provozu a odolnosti vůči vnějším faktorům. Jde v podstatě o stabilní a pevný materiál, udrzbapodlahpraha.cz. Použití betonu je zejména v průmyslových a skladových prostorách, v garážích nebo v obchodních centrech. Povrch betonu je v podstatě neměnný a údržba je rovněž jednoduchá.

Betonová podlaha a jeho charakteristika

Jestliže jsme se rozhodli pro betonovou podlahu, musíme ji také chránit před nepříznivými klimatickými podmínkami, výraznými změnami teplot, vysušením, ale také před velkými mrazy a velkou vlhkostí. Musíme ale také dát pozor na nestabilní podklad, který musí být rovný, a čistý, aby beton dobře přilnul. Povětrnostní podmínky se také podepisují na kvalitě betonu. Pokud bychom něco zanedbali nebo se vyhnuli správnému technologickému postupu, můžeme počítat s tím, že se brzy objeví problémy, jako například trhliny, různé praskliny, výmoly a výtluky nebo dokonce prašnost, udrzbapodlahpraha.cz.

Další příčiny nedokonalostí betonových podlah – udrzbapodlahpraha.cz

Mimo již uvedené problémy, které zapříčiňují praskání betonu jsou dalšími příčinami i:

  • nekvalitní betonová směs – tady je složení a poměr velmi důležitým faktem
  • důležité jsou přípravné práce, ale pokud jsou v rozporu s technologií, mohou být příčinou vzniku nedokonalostí
  • příliš velká vlhkost
  • náhlé vystavení mrazu – tedy velké teplotní rozdíly
  • opomenutí velmi důležitého adhézního můstku

Oprava – udrzbapodlahpraha.cz

Betonová podlaha má mnoho výhod, včetně nízkých nákladů na stavební materiál a práci, délky provozu a odolnosti vůči vnějším faktorům. Když se objeví první známky opotřebení, je nutné provést několik důležitých kroků, aby se prodloužila životnost betonové podlahy nejméně o 10 let.  Jako první musíme zjistit příčiny nedostatků betonových podlah. Pak teprve můžeme beton opravovat, udrzbapodlahpraha.cz.

Drolení nebo výtluky

Pokud bychom podcenili jakékoliv nedokonalosti a problémy spojené s betonovou podlahou, může se stát, že se problémy rozšíří a nakonec budeme muset provést radikální celoplošnou opravu, která by nás stála více úsilí a více finančních prostředků. Praskliny a výmoly musíme odstranit a je potřeba tyto nerovnosti vyčistit od prachu.

Jestliže se například v garáži objeví malá prasklina, můžeme si poradit i sami. Ve stavebnictví jistě najdeme speciální prostředky, kterými takové praskliny lze opravit. Jde  – li ale o praskliny nebo problémy většího rozsahu, je potřeba povolat odbornou firmu, která ví, jak vše napravit. Navíc tyto firmy, udrzbapodlahpraha.cz,  disponují potřebným náčiním, materiálem, výkonnými bruskami a podobně.

Postup opravy by měl být zahájen poté, co se objeví první trhliny. Bude potřeba  epoxidová pryskyřice nebo polyuretanový základní nátěr, speciální rozpouštědlo, směsi pro opravu betonu. Praskliny se musejí ale trochu rozšířit, abychom mohli mezeru dobře vyplnit. K tomu poslouží výkonná bruska a diamantový kotouč, udrzbapodlahpraha.cz.