Proč bychom měli na oplocení domu použít betonový plot?

Když se zamyslíme nad hlavním důvodem výstavby plotů, shodneme se na tom, že jde hlavně o touhu po soukromí. Každé správné oplocení plní řadu funkcí. Jako první nás chrání před zvědavými pohledy sousedů a kolemjdoucích, současně však tvoří jakýsi estetický doplněk, který sluší každému domu. A my vám řekneme, proč si vybrat právě betonový plot.

Existuje tolik druhů oplocení, že si vybere snad každý. Kované ploty, dřevěné, drátěné nebo právě betonové. Zrovna betonové ploty získávají na stále větší popularitě. A my víme proč!

Betonový plot zajistí maximální pocit soukromí

Betonový plot je jakýmsi synonymem pro strážce našeho soukromí. Právě betonové ploty nám jsou schopny zajistit o mnohem více soukromí než jiné ploty. Většina betonových plotů je navržena speciálně tak, aby přes ně nebylo vidět do vaší zahrady. Díky tomu se zbavíte nejen pohledů svých sousedů, ale i zvědavých kolemjdoucích. Nehledě na to, že vás nikdo neuvidí polonahé u bazénu, potencionální zloděj neuvidí, co na své zahradě skrýváte a váš pes neuvidí na kolemjdoucí, na něž by mohl s velkou pravděpodobností začít štěkat.

Betonový plot jako ochrana před hlukem

Máte dům stojící v těsné blízkosti rušné ulice, místa, kde jede jedno auto za druhým nebo snad v těsné blízkosti železniční koleje? V tom případě vás s velkou pravděpodobností trápí hluk pocházející z těchto míst. Betonové ploty jsou ideální variantou právě k oplocení domů, které jsou namáhány zvýšeným ruchem. Pro výrobu moderních betonových plotů jsou používány podobné materiály jako na výrobu protihlukových stěn, takže si můžete být jisti, že pokud plot hluk z venku neztlumí úplně, minimálně jej omezí alespoň tak, abyste mohli v noci nerušeně spát.

ploty z betonu
ploty z betonu

Snadná montáž a údržba betonového plotu

Mnoho osob se betonovým plotům vyhýbá kvůli obavám ze složité údržby, stavbě hodné nadlidských sil a v neposlední řadě – vysoké ceně. Přitom nemusíte mít strach ani z jednoho. Moderní betonové ploty se skládají většinou z velmi variabilních tvarovek či panelů a jejich stavbu zvládne i šikovný kutil. Pokud si však netroufáte, můžete využít našich služeb, kdy vám vše přivezeme i postavíme. A vy si poté můžete užívat klidu a soukromí, které získáte.

Betonový plot a jeho estetická stránka

Najdou se i ti, kterým se betonové ploty nelíbí, protože si myslí, že jde o nevzhledné kusy betonu, které zahradu maximálně hyzdí. To však není pravda. Betonové ploty současnosti jsou nejen praktické, ale i esteticky působivé. Na trhu je tolik možností, takže není možné, abyste si nenašli to svoje. Můžete si vybírat z různých materiálů, reliéfů, ale i vzorů.