Výpis článků

Srubové domy na klíč dnešní doby

Srubové domy jsou dnes velmi oblíbeným projektem. Lidé se začínají přiklánět k životu v idylické přírodě a hlavně v harmonii. Nikdo netouží po neútulném bydlení, které nikoho netěší. Tyto dřevostavby na klíč vypadají spíše například v zasněžené krajině, jako pohádkové chaloupky, které obklopeny lesem a přírodou přímo vyzývají k romantice.

Jaký je vlastně život ve srubu

Nijak se neliší od toho, který žijeme v jiném domě. Tady se člověk cítí možná trochu útulněji,  spjat s přírodou a v soukromí. Srubové domy na klíč jsou postaveny pomocí tradičních technologií. Jsou velmi oblíbenými stavbami na severu Evropy, ale díky své oblíbenosti se dostávají i k nám. Jsou stále populárnější už jen z toho důvodu, že jde prakticky o ekologický dům. Majitelé si tak mohou vychutnat venkov, kam tyto domy vlastně patří, ale zároveň čistý vzduch a zdravé prostředí.

Výběr materiálu domu na klíč

Jaké dřevo pro stavbu srubu na klíč si máme vybrat? Je to hodně individuální. Pro stavbu dřevěného domu na klíč jsou nejčastěji používané druhy jehličnatých stromů: borovice je nejtrvanlivější a nenáročný strom, se kterým je velmi snadné pracovat. Strom téměř nepodléhá deformaci během sušení. Modřín se však obtížně zpracovává, ale zase nepodléhá hnilobě, což je rozhodujícím faktorem při výběru. Cedr má měkké dřevo ve srovnání s předchozími verzemi a má také podobné vlastnosti jako borovice. Cedr se nejlépe používá pro interiérovou výzdobu domu na klíč, protože má velmi krásnou texturu a příjemnou vůni. Smrkové dřevo je asi nejběžnější, neoplývá výraznou vůní, ale je nejméně trvanlivý. Osika má krásný bílý odstín dřeva a je odolný proti vlhkosti, ale má vážnou nevýhodu – vydává nepříjemný zápach při vysokých teplotách.

Mnozí asi netuší, že pro stavbu takového srubového domu na klíč je nevhodnější dřevo, které je pokáceno v zimě. Tady dřevo nemá takovou snahu se při vysychání zkroutit a tolik nepraská.

domy na klíč

Výhody srubových domů

Každého zájemce o stavbu takového domu jistě bude zajímat jeho cena. Náklady na stavbu jsou totiž většinou to první, o čem se mluví. Tady musíme podotknout, že cena je výrazně menší než u klasické stavby a co je tady asi daleko výhodnější je fakt, že sruby jsou postaveny za několik týdnů, takže se kolikrát ani nestihneme sbalit. Odpadají zde také tzv.mokré práce stavby, jako je například betonování. Po dokončení práce se nám naskytne vskutku nádherný pohled, který určitě stojí za to. Stavět srub není totiž zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Jde o náročnou práci, která vyžaduje přesnost, píli a zkušenosti.

Samotná stavba domu na klíč

Při stavbě srubového domu na klíč je třeba vzít v úvahu nevyhnutelný proces – přirozené sesychání dřeva. Již v prvním roce výstavby se srub sníží minimálně o 6% výšky. Stavitelé zohledňují tento bod při práci na všech částech konstrukce. Zaoblené dřevo anebo dřevěné trámy zjednodušují a urychlují montáž srubového domu. Pro tuhost upevňovacích dřevěných kolíků je mezi trámy položena izolace. Dříve se takové domy izolovaly například hlínou nebo ovčí vlnou. Dnes máme minerální vatu. Co se týká životnosti, jistě všichni chceme, aby nám taková stavba vydržela co nejdéle. To musíme také o srub dobře pečovat a občas dřevo natřít ochranným nátěrem, který tak stavbu ochrání nejen před škůdci, ale také před klimatickými podmínkami, které se jistě liší od těch severoevropských.

Vnitřní uspořádání srubu se může kombinovat nejlépe opět s přírodními materiály, jako například kámen nebo mramor. Může pak vzniknout dokonalý design, který nás jistě nadchne.

 

 

 

 

 

Nůžkové stany pro kulturní akce

Jedním ze stěžejních produktů firmy Vyrasta team s.r.o. a jejím e-shopu jsou nůžkové stany, které se hodí na nejrůznější příležitosti a akce. Jsou velmi oblíbené u měst i pivovarů, tam, kde s konstrukcí manipuluje více lidí. Dále jsou nůžkové stany využívané jako servisní a cateringové stany. Samozřejmostí je reklamní potisk stanů, který je hojně využíván.

Firma VYRASTA team, s.r.o., která působí na českém trhu více jak 20 let. Společnost dělí svou činnost do několika oborů nebo činností, mezi které patří:

  • Zakázková výroba a zpracování technických tkanin
  • Výroba a zpracování dalších technických materiálů, jako je PVC atd.
  • Aplikace kování a dalších plachtových systémů
  • Thermosublimační tisk a zpracování potištěných tkanin
  • Zpracování kovů a obchod

Jsou velmi oblíbené u měst i pivovarů, tam, kde s konstrukcí manipuluje více lidí. Dále jsou nůžkové stany využívané jako servisní a cateringové stany. V širokém sortimentu si lze vybrat také samozřejmě náhradní díly na stany a další typy prodejních stánků, vlajky s reklamními poutači, stoly a doplňky ke stanům, závěsy do dílen, hal a svařoven, plachtoviny na metráž, celty,

Půjčení dodávky je levné a rychlé

Specializujeme se na krátkodobé i dlouhodobé půjčování dodávek a užitkových vozů do 3,5 tuny. Jestliže potřebujete zapůjčit dodávku, obraťte se na nás. Nezáleží na tom, zda jste majitel firmy, živnostník nebo soukromá osoba. Jsme tu pro všechny a připraveni poradit a pomoct. Přinášíme vám odpovědi na časté dotazy, ať máte ve všem přehled ještě dříve, než se k nám vůbec vydáte.

Co si k nám musíte vzít?

V případě, že si od nás budete chtít půjčit automobil, si s sebou musíte přinést několik věcí. V první řadě je to platný občanský a řidičský průkaz, dále vratná kauce 5000,- Kč
a částka adekvátní k době půjčení dodávky. Pokud si půjčujete dodávku na firmu, je potřeba, abyste byl jednatel společnosti. V opačném případě musíte mít u sebe notářsky ověřenou plnou moc. Bohužel zatím nedisponujeme možností platby kartou, pokud ovšem preferujete bezhotovostní platbu, je možnost převést peníze předem na účet.

Parkovací místo pro váš automobil

Pokud nevíte, kam s vaším automobilem, ve kterém si přijedete pro dodávku, nezoufejte, je to snadné. Vaše vozidlo můžete nechat stát na místě zapůjčené dodávky v uzavřeném areálu. Nemusíte mít o ně tedy žádné obavy a můžete se tak plně soustředit na svou cestu.

Jaké jsou naše výhody?

Především vám nabízíme příznivou cenu za půjčení dodávky, a to díky možnosti pronájmu reklamní plochy na našich vozidlech, proto jsme schopni nabídnout nejnižší možnou trhu. Pracující zákazníci ocení dlouhou otevírací dobu, jsme tu pro vás sedm dní v týdnu od osmi od rána do devíti do večera. Po domluvě jsme ale schopni vám vyjít vstříc v jakýkoli jiný čas. Náš zákazník je pro nás prioritou, telefon proto nikdy nevypínáme. Nestane se tedy, že bychom nenašli společný termín, který by vyhovoval.

Závěrem nezbývá už nic než dodat, že se budeme těšit na spolupráci v případě, že se nám rozhodnete svěřit do naší péče, a zaručujeme, že budete spokojeni.

Potřebujete realizovat mezinárodní stěhování?

Potřebujete realizovat mezinárodní stěhování? Hledáte spolehlivou stěhovací službu? Vyzkoušejte Stěhování levně Praha.

Naše nabídka mezinárodního stěhování je vhodná pro jednotlivce, domácnosti i celé organizace. Stěhujeme běžné panelákové byty, rodinné domy, luxusní apartmány, kanceláře, sklady i provozy. Jsme ryze česká firma s bohatými zkušenostmi a širokou nabídkou služeb v oblasti stěhování a vyklízení nemovitostí.

Co v rámci mezinárodního stěhování nabízíme

Můžeme vám nabídnout rychlé a spolehlivé mezinárodní stěhování s řadou souvisejících služeb jako je balení věcí, zapůjčení obalového materiálu, demontáž a montáž nábytku, bezplatnou prohlídku naším technikem i ekologickou likvidaci nepotřebného vybavení od nábytku po elektrické nebo plynové spotřebiče.

Co v rámci mezinárodního stěhování stěhujeme

Dokážeme přestěhovat téměř cokoliv od běžného nábytku po průmyslové stroje nebo laboratorní vybavení. V rámci služby mezinárodního stěhování dokážeme přestěhovat běžný byt, kancelář, sklad, firemní provoz i celou administrativní budovu. Zabýváme se také stěhováním těžkých předmětů jako jsou klavíry, trezory, stroje, citlivé laboratorní přístroje, umělecká díla nebo starožitný nábytek.

mezinárodní stěhování levně
mezinárodní stěhování levně

Stěhujeme rychle a spolehlivě

Naším krédem je rychlost a 100% spolehlivost a bezpečnost. Proto zaměstnáváme pouze stále a kvalifikované pracovníky, které pravidelně školíme v nejnovějších trendech a inovacích. Disponujeme nejmodernější technikou a širokou nabídkou vozového parku. Se stěhováním do ciziny máme mnohaleté zkušenosti. Můžeme tak nabídnout velmi vysokou kvalitu našich služeb za férové ceny.

Nechte mezinárodní stěhování na odbornících

Nechcete se zabývat složitým papírováním? Nemáte čas na stěhování? Nechte mezinárodní stěhování na odbornících. Vyřídíme veškeré úřední formality a postaráme se o vše od A do Z. Vyberte si naše stěhování na klíč a nemusíte být ani fyzicky přítomni při samotném stěhování. Na všem se domluvíme předem, vše zakreslíme do plánků a my realizujeme celou operaci.

Zaujala vás naše nabídka? Nevíte si rady s konkrétním problémem? Potřebujete poradit? Obraťte se na nás. Rádi vám pomůžeme a navrhneme cenovou kalkulaci.