Jak si půjčit auto?

Je období dovolených a rádi byste letos vyrazili na dovolenou autem? Chcete se svou rodinou na výlet po České republice, za mořem do Polska či na hory za lyžováním a nemáte vlastní vůz či je zrovna nepojízdný? Anebo jste byl vyslán na služební cestu a je nutné jet autem? Jak postupovat při půjčování aut a na co si dát pozor? Jaké jsou naše zkušenosti s Půjčovna aut Brno?

Cena půjčení auta

První proměnou, kterou samozřejmě budete zvažovat je cena. Je důležité dát si pozor, aby cena nebyla přespříliš nízká. Právě u půjčoven aut se vyplatí zbytečně šetřit. Ve chvíli, kdy si sedáte do vozu, tak si chcete být jisti, že Vás to nebude stát život, zdraví a že budete mít všechno, co potřebujete.

Pokud je cena příliš nízká je možné, že je jedná o cenu základní, ke které vám budou přičteny nejrůznější příplatky. Vždy dbejte na to, aby webová stránky Vaší vybrané autopůjčovny udávala, že se jedná o ceny konečné. V případě, že tomu tak není, nakonec Vás půjčení vyjde mnohem dráž než u konkurence. Pokud se k základní ceně připočte příplatek za to, že má auto dálniční známku, za to, že bude pojištěné, či za to, že nebudete omezeni ani územně ani počtem kilometrů, tak Vás nakonec zapůjčení vyjde mnohem dráž než jste předpokládali.

Půjčovna aut Brno se zaručuje, že cena uvedená na internetu je cenou konečnou. V této ceně je již zahrnuto základní pojištění se spoluúčastí 10%, dálniční známka, asistenční služba 24 hodin denně, neomezené kilometry a možnost pohybovat se po celé Evropské unii. Nekupujete tak zajíce v pytli a víte, že uvedená informace je úplná a nečekají Vás žádná překvapení.

autopůjčovna v Brně
autopůjčovna v Brně

Technický stav vozidla

Pokud je cena půjčovny podezřele nízká může to být způsobeno také tím, že půjčovna šetří tam, kde to je nějakou dobu nejméně vidět. Na pravidelném servise. To v první chvíli nebude poznat. Ale právě na něm závisí nejen pohodlí, ale i bezpečnost vaší jízdy. V případě, že ceny ve vámi předvybrané půjčovně jsou výrazně nižší než jinde buďte podezřívaví.

Bohužel mnoho poruch není vidět pouhým okem a málokoho napadne kontrolovat hladinu oleje. Projděte si před zapůjčením reference a pokud se někomu stalo, že s autem někde uvázl, neberte to na lehkou váhu. Může se jednat o náhodu, ale také se může jednat o nezodpovědnost půjčovny.

Zkontrolujte si také, zda pneumatiky jsou v dobrém stavu a mají správný vzorek, zda některé díly nejsou uvolněné a prohlédněte si také celkový stav vozidla a pokud má nějaké méně závažné, ale viditelné nedostatky zaneste to do předávacího protokolu, aby po Vás půjčovna nemohla později vymáhat náhradu. Půjčovna aut Brno se zaručuje za perfektní technický stav svých vozidel a prohlídku provede přímo s Vámi a pořídí fotografie dokazující stav vozidla před tím, než si převezmete.

Doplňkové služby

U autopůjčoven jsou důležité i doplňkové služby. Na první pohled sice nevypadají tak důležitě, ale věřte, že i v tomto ohledu stojí za to vybrat opravdu kvalitní půjčovnu, která nabízí i něco extra. Pokud budete cestovat s dětmi, určitě budete potřebovat dětskou autosedačku. V případě, že se chystáte na hory lyžovat, bude se Vám hodit přídavný úložný prostor na střeše. Jestliže vyrážíte na kola, určitě oceníte držák na kola.

Mezi doplňkové služby se počítá i zapůjčení sněhových řetězů, GPS či něco tak důležitého jako asistenční služby 24 hodin denně. Půjčovna aut Brno nabízí zmíněné doplňky pro lepší zážitek klientů a navíc jsou již zahrnuty v nabízené ceně a nebudete tedy muset doplácet nic navíc.