Čištění koberců

  • Provádíme odborné čištění koberců, sedaček i matrací.
  • ZDARMA doprava po Brně!

Provádíme kvalitní čištění vybavení interiérů počínaje koberci, přes sedací soupravy, svítidla až k matracím. Ne nadarmo se říká „čistota půl zdraví“. Kvalitně provedené hloubkové čištění zbavuje váš koberec, matrace i sedací soupravy nejen nečistot, ale i roztočů a bakterií. Pravidelným odborným čištěním vracíte svému vybavení interiéru svěží vzhled.

Ceník
Koberec od 30 Kč/m2
Židle od 120 Kč / kus
Křeslo od 250 Kč / ks
Sedací souprava od 200 Kč / místo
Kompletní ceník

Efektivní čištění koberce

Ačkoliv s postupujícím časem přechází mnoho domácností k plovoucím podlahám, koberce jsou stále tradičním doplňkem interiérů nejen domácností, ale i firem. Tato podlahová krytina se stále těší vysoké poptávce. Stejně, jako pečujeme o další typy podlahových krytin, i koberec vyžaduje určitou péči.

Stojíme tak před následujícími otázkami: Jak přistupujeme k jejich čištění? Jak často čištění provádíme? Jakým způsobem čištění provádíme (ručně nebo strojově)?

Za předpokladu ručního čištění koberců doporučujeme vytvořit hustou pěnu, kterou budeme koberec kartáčovat. Pozor je však věnovat množství vody, kterou při tomto způsobu čištění budeme používat. Pokud dojde k promáčení koberce, dochází ke ztrátě kvality, barvy, nebo se na povrchu krytiny objeví nevzhledné boule, kterých se již nelze zcela zbavit.

Pokud se budeme bavit o ručním čištění, pak roztočů a bakterií, jež v koberci přebývají, se zcela nezbavíme. Nemáte-li k dispozici speciální profesionální stroje na čištění, pak je zapotřebí využít služeb profesionální firmy.

Účinné čištění koberce

Zárukou důkladného vyčištění koberce je bezpochyby technologie extrakčního čištění. Tato technologie zaručuje hloubkové odstranění nejen nečistot a mastnoty, ale i roztočů a bakterií. Extrakčním čištěním dochází k oživení barev koberce, sedačky či matrace. Koberec i čalouněný nábytek má opět svěží vzhled i příjemnou vůni. Doporučujeme včasné odstraňování nečistot, neboť skvrny staršího data se obtížněji odstraňují. Pravidelným čištěním prodlužujete svému koberci životnost. Jednou z prevencí alergických reakcí jsou čisté koberce bez roztočů a bakterií.

Čištění je vhodné provádět alespoň jedenkrát do roka. U lidí trpících alergií nebo tam, kde dochází k většímu znečištění, jsou-li v domácnosti děti nebo domácí mazlíčci, doporučujeme odborné čištění častěji. Koberec zůstává po zakončení procedury čistý, provoněný a svěží.